Blog

Jak aktualizovat Microsoft Office pro Mac?

Existuje několik způsobů, jak aktualizovat Microsoft Office na počítači Mac. Máte-li povoleny automatické aktualizace, pravděpodobně balík nebudete muset aktualizovat ručně. Pokud si však chcete spravovat aktualizace sami, přinášíme vám kompletní návod, jak na to.

Proč je dobré pravidelně aktualizovat Microsoft Office?

Microsoft Office je kancelářský balíček, který obsahuje aplikace ke zvýšení produktivity, jako je například Word, Excel, PowerPoint, Outlook a další. Pravidelné aktualizace zlepšují výkon těchto aplikací a zefektivňují práci s nimi.

Aktualizace prostřednictvím aplikace Microsoft Office

  1. Otevřete si na Macu libovolnou aplikaci Microsoft Office. Pokud aktualizujete některou z aplikací Office, aktualizace se budou vztahovat na celou sadu.
  2. Pokud jste například otevřeli aplikaci Microsoft Office Word, otevřete si nový čistý dokument. Následně klikněte na položku Nápověda (Help) v horní části obrazovky. Otevře se vám nabídka.
  3. V nabídce vyberte položku Vyhledat aktualizace (Check for Updates). Klepnutím na tuto položku spustíte nástroj Microsoft AutoUpdate.
  4. Klepněte na modré tlačítko Aktualizovat, abyste spustili všechny dostupné aktualizace. Toto tlačítko se vám zobrazí pouze v případě, že jsou nějaké aktualizace k dispozici.

Aktualizace prostřednictvím App Store

  1. Otevřete si na Macu App Store. Pokud jste si nainstalovali Microsoft Office z obchodu App Store, můžete si aplikace aktualizovat tímto způsobem.
  2. V levém panelu nabídky App Store klikněte na položku Aktualizace (Updates). Tato položka se nachází ve spodní části nabídky na levé straně okna. Klepnutím na položku zobrazíte seznam aplikací, které potřebují aktualizaci.
  3. Vyberte možnost Aktualizovat vedle všech aplikací Microsoft Office, které potřebují aktualizace. Chcete-li aktualizovat všechny aplikace najednou, klepněte na tlačítko Aktualizovat vše.