FAQ

Časté dotazy

Co je druhotná licence?

Jde o licenci, která již byla v minulosti zakoupena a aktivována. Z původního zařízení byla odstraněna a následně odkoupena za účelem dalšího prodeje. Jedná se například o licence velkých firem, které software pravidelně aktualizují za novější verzi a jejich původní licence prodávají za zlomek ceny.

Jaký je rozdíl mezi novou a druhotnou licencí?

Elektronická licence se  na rozdíl od fyzického zboží žádným způsobem neopotřebovává. Druhotná licence má stejné parametry jako nová licence, ale za výrazně nižší cenu. Obsahuje všechny programy a funkce jako nová licence.

Je prodej druhotných licencí legální?

Ano, prodej použitých licencí je naprosto legální, upravuje jej vyhláška Soudního dvora Evropské Unie (SDEU) z roku 2012.

Má licence trvalou platnost?

Ano, licence, které prodáváme, jsou bez časového omezení, pokud u produktu nebylo uvedeno jinak. Garantujeme plnou funkčnost. V případě jakýchkoli problémů vám licenci vyměníme za novou.

Přenosná licence?

Jedná se o licenci, která se váže ve většině případů na váš účet Microsoft. Výhodou přenosných produktů je ten, že není podstatné, kolikrát přeinstalujete PC nebo jej vyměníte za nový, přenosná licence vám bude fungovat po neomezený počet použití. Přenosnou licenci můžete použít v neomezeném počtu vždy na jednom zařízení.

Nepřenosná licence?

Nepřenosná licence se váže na hardware (na vaše PC). To znamená, že po přeinstalování windowsu či zakoupení nového PC, případně jeho zničení/poškození, bude nutné zakoupit další licenci. Druhotnou licenci lze použít pouze 1x na jednom zařízení. Výhodou druhotné licence je právě její nízká cena, a pokud při práci nepoužíváte 2PC, ve kterých chcete používat tentýž klíč, je druhotná licence i naším doporučením.

Telefonická aktivace?

Jedná se o způsob aktivace druhotných elektronických licencí. Samozřejmě není třeba nikam volat. Našim zákazníkům usnadňujeme celý proces prostřednictvím internetových odkazů, kde jednoduše zadávají potřebné kódy pro aktivaci produktu. Celý postup aktivace zasíláme spolu s instalačním souborem a digitálním licenčním klíčem prostřednictvím e-mailu. Proces telefonické aktivace zabere pouze několik minut a jde o běžný postup při druhotných licencích.

Jak dlouho trvá doručení licence?

Po zaplacení objednávky platební kartou vám maximálně do 60 minut doručíme na e-mail licenční klíč. Ve výjimečných případech může trvat doručení až 8 hodin. Pokud jste po vytvoření objednávky neobdrželi žádný potvrzující e-mail, zkontrolujte si SPAM, případně nás kontaktujte a problém ihned vyřešíme.

Nejste spokojeni s nákupem?

Pokud z nějakého důvodu nejste spokojeni se svým nákupem, kontaktujte nás e-mailem, abychom vyřešili případné problémy ještě před zanecháním zpětné vazby. Odpovíme vám ASAP. Pokud neobdržíte odpověď do 48 hodin, zkontrolujte si spam ve vaší e-mailové schránce.

Ochrana duševního vlastnictví

Snažíme se získávat originální produkty od našich dodavatelů. Pokud se však domníváte, že naše produkty mohou porušovat vaši ochrannou známku, patent nebo jiná práva k duševnímu vlastnictví, pošlete nám e-mail na adresu info@onlinesoft.cz. Okamžitě vám odpovíme a problém vyřešíme.