Blog

5 důvodů, proč používat Microsoft Exchange Server

Microsoft Exchange Server je specializovaný komunikační server, který umožňuje firmám snadno spravovat e-mail, kalendáře, kontakty a úkoly. Je bezpečný, spolehlivý a obsahuje řadu pokročilých funkcí a nástrojů, které vám pomohou zvýšit produktivitu.

Bezpečnost

Microsoft Exchange obsahuje vestavěné bezpečnostní funkce, které pomáhají chránit před spamem, malwarem a jinými kybernetickými hrozbami. Součástí těchto funkcí jsou i rozšířené možnosti zabezpečení, jako je filtrování zpráv na základě firemních zásad a zabudovaný obranný mechanismus proti různým typům e-mailových hrozeb.

Pokročilé funkce

Funkce Exchange DPL dokážou monitorovat, identifikovat a účinně chránit citlivá data pomocí hloubkové analýzy obsahu. Edice Microsoft Exchange Server Enterprise obsahuje funkce přizpůsobené velkým podnikům a podporuje až 100 připojených databází. V Exchange Server 2019 se přímo v databázi poštovních schránek nachází vyhledávací index, díky čemuž se zvyšuje rychlost vyhledávání.

Sdílené kalendáře

Exchange Server obsahuje funkce pro plánování osobních a skupinových kalendářů, které jsou propojeny s e-mailem, kontakty a úkoly. Můžete tak snadno sdílet důležité informace a posílat pozvánky na schůzky. Do kalendáře lze zahrnout i plány pro sdílené zdroje, jako jsou například konferenční místnosti.

Jednoduchý přístup

Další užitečnou funkcí je synchronizace serveru na různých zařízeních, včetně notebooků, tabletů nebo mobilů. Takto získáte přístup k vaší elektronické poště, kontaktům a kalendáři odkudkoli a kdykoli.

Vyšší produktivita

Microsoft Exchange Server můžete integrovat s jiným softwarem, jako je například Outlook, a tím zautomatizovat opakující se úlohy. Je také známý svou spolehlivostí a bezpečnostními funkcemi, které minimalizují vznik chyb. Díky tomu se předchází zpomalení a jiným problémům, které by mohly snížit výkon serveru.